Уште еден голем филмски успех за Македонија

Со проекцијата на италијанскиот филм „Несовршена доба“ во режија на Улисе Лендаро синоќа започна 7. Филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“ во киното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со италијанскиот филм „Несовршена доба“ во режија на Улисе Лендаро, вечерва во 19.30 часот во киното „Милениум“ во Скопје, ќе биде официјално отворен 7.Филмски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со проекција на италијанскиот филм „Несовршена доба“ на режисерот Улисе Лендаро вечер во кино Милениум ќе биде отворен 7. Филмски фестивал за млади „Џифони ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Филмскиот фестивал за млади „Џифони Македонија“ ја има честа да биде домаќин на патувачката училница Una vita da social – „Живот на социјалните мрежи“, во која ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Училницата ќе ги отвори своите врати за учесниците на „Џифони Македонија“ од групите кадети и сениори в сабота (12 октомври), пред Младинскиот културен центар ...
| | веќе видена | слични

Девето издание на Балканскиот филмски и кулинарски фестивал во Поградец беше отворено денес вечер. За 5 дена и ноќи, во градската кино сала ќе бидат прикажани ...
| | веќе видена | слични

Останато

Прво осомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски до судот поднел документацијата за влошена здравствена состојба.Документацијата ја доставил до судија ...
сите 886 | | | веќе видена

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 153 | | | веќе видена

Засега изгледа дека до раните утрински часови ќе биде неизвесно што Макрон ќе одлучи за Македонија, вели Потпретседателот на Владата задолжен за ...
сите 447 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од 14 до 17 октомври ќе престојува во работна посета на Брисел кога се очекува Советот на ЕУ и Европскиот Совет ...
сите 534 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште еден голем филмски успех за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: