Со бавност на светлината

Визуелно контекстуализирање на една иста брзина, онаа на светлината. Земјата ја врти 7,5 пати во секунда, ама кога тргнува од Сонцето кон нас, истата изгледа ...
| | веќе видена | слични

Ветивме дека ќе обезбедиме повеќе пари кај секое семејство и денес тоа е реалност, изјави денеска премиерот Зоран Заев. - Ветивме реформи што се во интерес на ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Никој не може да ни ги одземе реформите и промените кои заедно ги постигнавме, а од оваа неизвесност ќе излеземе само посилни и поискусни. Никој не може да не ...
сите 1511 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација е во топ-10 рангирани селекции со најмногу неуспешни квалификациски циклуси без успех, односно пласман на големо ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Американскиот потпретседател Мајк Пенс во Анкара се сретна со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, за да го убеди да ја запре офанзивата над курдските ...
сите 600 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со бавност на светлината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: