Последен рок за Јанева и Боки13 за увид во доказите – На потег Русковска


Бојан Јовановски познат како Боки13 и поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, осомничени во случајот „Рекет“, денеска имаат последен рок да ...
| | веќе видена | слични

Апелациониот суд го врати барањето на Катица Јанева за укинување на притворот, во кое таа како гаранција ги понуди трите стана, на повторно разгледување во ...
| | веќе видена | слични

Главниот обвинет во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски повторно е пренесен во болница откако се пожалил на проблеми со желудникот. Јовановски денес бил ...
| | веќе видена | слични

Апелациониот суд ја врати жалбата на Јанева со која бараше укинување на притворот. Претходно, судија на претходна постапка во Кривичниот суд, како недозволен ...
| | веќе видена | слични

Oбвинетиот Бојан Јовановски познат како Боки 13, повторно е пренесен во болница поради проблеми со желудникот. Јовановски бил пренесен на лекарски преглед во ...
| | веќе видена | слични

Кривичен совет ќе ја разгледува жалбата на екс-специјалната обвинителка Катица Јанева, за понудената гаранција да ја замени „Шутка“ со домашен притвор. Јанева ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 126 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 123 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
сите 104 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 198 | | | веќе видена

Јавноста сигурно ја интересира каде ќе престојува поранешниот американски претседател Доналд Трамп откако ја напушти Белата куќа. Како што јавуваат медиумите, ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последен рок за Јанева и Боки13 за увид во доказите – На потег Русковска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: