Ѓоковиќ го зголеми водството на АТП-листата


5 копии
3 копии
4 копии

Данил Медведев ја продолжи својата одлична серија на резултати и славеше на Мастерсот во Шангај и тоа откако во големото финале го доби Александер Зверев со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

– Русинот Данил Медведев го освои „Мастерс“ турнирот со награден фонд од 7,47 милиони долари во Шангај. Поставениот под бр. 3, Медведев го совлада петтиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема Македонец кој не се срами од додворувањето на Заев кон бугарската влада на штета на македонските интереси. Зоран Заев го продава македонскиот идентитет, ...
сите 195 | | | веќе видена

Питер Шилтон беше голманот на англиската репрезентација која во 1986 година го загуби четвртфиналето на Светското првенство од Аргентина, мечот кога Марадона ...
сите 207 | | | веќе видена

Антифашистичката борба е во темелите на современата македонска држава, а во таа борба сме се бореле против оние кои беа на страната на фашистите, вели ...
сите 140 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 144 | | | веќе видена

Две турски компании влегоа во конкуренција за изградба на магистралниот гасовод во Северна Македонија, објави министерот за економија Крешник Бектеши.„ ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓоковиќ го зголеми водството на АТП-листата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: