Бајковитата вокална симбиоза на Лиза Жерар и „Бугарките“ во Филхармонија


Синоќа публиката во Филхармонија сведочеше нереално синхронизирање на акапела пеење, битбокс, моќен вокал и совршено претопена музика. За првпат свој настап ...
| | веќе видена | слични

Долгоочекуваниот и возбудлив концерт на Лиса Жерар и нејзиниот последен проект со женскиот хор од Бугарија, добитник на престижната награда „греми“, „Д мистери ...
| | веќе видена | слични

Останато

Мотивиран, задоволен наставен кадар е сигурна гаранција за спроведување на отпочнатите проекти за подобрување на квалитетот на образованието во сите нивоа – ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бајковитата вокална симбиоза на Лиза Жерар и „Бугарките“ во Филхармонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: