Трагедија во тимот на Новак Ѓоковиќ

Џон Кол, Американец од Минеаполис, на социјалните мрежи се заблагодари на девојка од Трогир, Хрватска, која му спасила многу пари, а тој и’ заблагодарил со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Антифашистичката борба е во темелите на современата македонска држава, а во таа борба сме се бореле против оние кои беа на страната на фашистите, вели ...
сите 154 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 239 | | | веќе видена

Македонската и бугарската влада се во постојан контакт и размена на идеи за изнаоѓање на можни решенија, кои ќе обезбедат европска иднина на земјава, со ...
сите 549 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трагедија во тимот на Новак Ѓоковиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: