Заев на ФБ: Северна Македонија се менува кон подобро

2 копии
3 копии
12 копии

Американскиот државен секретар Мајк Помпео прогласи „нова ера“ во односите со Грција, која САД ја гледаат како столб на стабилноста во нестабилниот регион, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 186 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер предупреди дека ситуацијата ќе стане „исклучително комплицирана“ доколку Парламентот на Велика Британија ...
сите 338 | | | веќе видена

Турските воени сили ги обновиле нападите врз градот Рас ал Аин, во североисточниот дел на Сирија, и покрај претходно постигнатиот договор со САД за привремен ...
сите 475 | | | веќе видена

Демократскиот сојуз во отоврено писмо до францускиот претседател, Емануел Макрон порача дека македонскиот народ и сите граѓани во изминатите 30 години, ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев на ФБ: Северна Македонија се менува кон подобро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: