Педро Алмодoвар првпат ќе снима филм во Америка

Откако беше објавено дека Оливија Њутн Џонс повторно се бори со ракот, кој и по трет пат и се врати таа сега се огласи во јавноста велејќи дека заради ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот актер Били Болдвин, помладиот брат на Алек Болдвин, откри дека на син му Ванс му бил дијагностициран карцином пред една година, кога имал 16 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На британскиот музичар Елтон Џон (72) пред две години му бил дијагностициран рак на простата. Тој се одлучил за операција бидејќи немал време да оди на зрачење ...
| | веќе видена | слични

Пејачот Елтон Џон открил дека “само 24 часа го делеле од смртта” кога добил инфекција по операцијата на рак на простатата во 2017 година. Како што пренесува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политичкиот пинг-понг со одлуката за почеток на преговори со С. Македонија ќе продолжи утре на состанокот на шефовите на дипломатии на ЕУ, а проценките се дека ...
сите 241 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 245 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Законот за јазици е заокружување на Охридскиот рамковен договор, и да нема дилема за последиците по државата ако некој посегне по законот, предупредува вечерва ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Педро Алмодoвар првпат ќе снима филм во Америка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: