Се срушија 4 куќи во штипско ново село од 17.и 18.век што Жан Митрев ги подари на Штип пред четири години


Пред точно четири години, кардиохирургот Жан Митрев на својот роден град Штип му подари четири куќи во Штипско Ново Село, кое е прогласено за заштитено ...
| | веќе видена | слични

Градежните работи за изградба на потпорни ѕидови долж Клиничката болница во Тетово го стеснија речното корито на Пена. Жителите кои живеат во негова близина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека живеела во Холандија во дворот од родната куќа во скопски Чаир, непознат сторител изградил дивоградба, тврди Афродита Серафимовска, чија куќа е лоцирана ...
| | веќе видена | слични

Жителите од гостиварското село Падалиште бараат итна санација на штетите кои се направени врз селото со изградбата на хидроцентралата уште во 2013 година. При ...
| | веќе видена | слични

Револтирани од штетите што ги претрпеле од изградбата на мини-хидроцентралата во селото, жителите на гостиварско Падалиште денес излегоа со барање за преземање ...
| | веќе видена | слични

Прашањето која е следната дивоградба која општина Охрид ќе ја руши за да ги исполни очекувањата на УНЕСКО е најуактуелно меѓу охриѓани, а најповеќе меѓу ...
| | веќе видена | слични

Од елитен објект до хипотека и извршител – хотелот „Европа“ е два пати продаван, откако претходно изгоре и беше опљачкан. По неисполентите ветувања последната ...
| | веќе видена | слични

Останато

ФОТО: ФАКТОР Полицијата си ја врши својата работа. Денеска рано утрово двајва униформирани полицајци го посетија домот на поранешната специјална обвинителка ...
сите 400 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 124 | | | веќе видена

Сè погласно се зборува за потребата од ветинг на судиите и обвинителите за да може во државава да се спроведат суштински реформи во судството. Начелно сите се ...
сите 179 | | | веќе видена

Србија со ништо не го загрози пријателството со Русија, но зошто…?, го прашал рускиот амбасадор, српскиот претседател Алекандар Вучиќ, изјавувајќи вечерва на ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се срушија 4 куќи во штипско ново село од 17.и 18.век што Жан Митрев ги подари на Штип пред четири години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: