Mицкоски: Aко сега има избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со 100.000 гласови разлика


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното телефонско интервју за македонско радио од Сиднеј порача дека сите анкети покажуваат дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
| | веќе видена | слични

„Формалното бришење од сопственост, или формалното замрзнување на своето делување во компанија на политичари кои истовремено се и јавни функционери, како Заев, ...
| | веќе видена | слични

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
| | веќе видена | слични

Од опозицијата тврдат дека премиерот Зоран Заев има јавен или сокриен удел во најмалку 12 семејни компании од бизнис со производство на ајвар, па се до фирми ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска што сте овде со нас да поразговараме за Обновата на Македонија, да поразговараме што навистина ги мачи и што навистина претставува проблем,оној ...
| | веќе видена | слични

Ако не добиеме датум следната недела, одговорноста ќе биде само кај владата на премиерот Зоран Заев и посебно поради Законот за јавно обвинителство и случајот ...
| | веќе видена | слични

Поминавме многу градови и ќе продолжиме да ја минуваме нашата Македонија уште неколку пати, затоа што сакаме да поразговараме со граѓаните, со луѓето и ...
| | веќе видена | слични

Октоподот на власт чие што седиште е зад мене може да се изучува како пример за јавни функционери кои што ја злоупотребуваат моќ и позиција за сопствените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 520 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 217 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 489 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mицкоски: Aко сега има избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со 100.000 гласови разлика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: