Уапсен тинејџер (19) од Куманово, пазарел со фалсификувани илјадарки

6 копии

Педесетгодишен жител на Калишта, Струшко заработи кривична пријава за бесправно градење на автокамп и два помошни објекта на подрачјето на Струга.Полицијата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Полицијата од Струга поднесе кривична пријава против 50-годишниот Б.К. од селото Калишта, струшко, поради бесправно градење. -Во текот на 2019, на подрачјето ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Полицијата, како што соопшти МВР, поднесе кривична пријава против Б.К. (50) од село Калишта, Струшко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Полицијата поднесе кривична пријава против Н.Ѓ.(22) од Скопје поради постоење основи за „затајување“ и против Ш.Н.(33) од селото Сарај, поради постоење основи ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против М.Ѓ.(30) од с.Здуње, гостиварско, поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и двегодишна девојка вработена во скопско казино заработи кривична пријава за кривично дело затајување затоа што на 33-годишен маж што се коцкал во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 651 | | | веќе видена

Позицијата на Макрон да го блокира пристапувањето на нови членки на Унијата е целосно оправдана, смета бугарскиот европратеникот Иво Христов, кој целосно ги ...
сите 566 | | | веќе видена

Реномираниот BBC пишува за најавените предвремени парламентарни избори, цитирајќи го Заев дека „Ние сме жртви на историската грешка на ЕУ“. Во написот на ...
сите 527 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена

По црвеното светло од Брисел, прва лидерска средба кај шефот на државата. Се очекува Пендаровски на маса да го стави предлогот – во иднина да не се прифаќа ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен тинејџер (19) од Куманово, пазарел со фалсификувани илјадарки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: