Германија предлага датум за преговори со Македонија, но не за Албанија


Според информациите на „Ројтерс“ Германија предлага одвојување на Македонија и Албанија во обид да постигне компромис помеѓу сите земји членки на ЕУ на 15-ти ...
| | веќе видена | слични

Балканските надежи за почеток на преговори за пристапување со Европската унија висат во воздух, бидејќи Франција инсистира на тоа дека блокот сè уште не е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Франција инсистира дека блокот сè уште не е подготвен да разговара за можноста за прифаќање нови членки, покажуваат документи разменети меѓу дипломатските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Утрешната средба Меркел – Макрон е последна шанса според дипломатите да се убеди Париз да го смени ставот за евентуално блокирање за датум за почеток на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

-Ништо не е завршено со Македонија, бидејќи одлуката беше одложена, како што формално објасни Советот за мај за за време на хрватското претседателство, истакна ...
сите 883 | | | веќе видена

-Најмалку што ЕУ му должи на регионот е да биде директна со нас. Доколку повеќе нема консензус за европската иднина на Западен Балкан, доколку ветувањето до ...
сите 396 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Горан Пандев за италијанските медиуми го пофали Елиф Елмас и вели дека најдоброто од него допрва доаѓа. Италија Елиф Елмас за многу кратко време стана хит во ...
сите 90 | | | веќе видена

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер предупреди дека ситуацијата ќе стане „исклучително комплицирана“ доколку Парламентот на Велика Британија ...
сите 337 | | | веќе видена

Турските воени сили ги обновиле нападите врз градот Рас ал Аин, во североисточниот дел на Сирија, и покрај претходно постигнатиот договор со САД за привремен ...
сите 468 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија предлага датум за преговори со Македонија, но не за Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: