Момче од Куманово пазарело со фалсификувани пари

2 копии
2 копии

Апсење во Велес, полицијата упаси крадец. Според информациите на МВР, вчера во 15,15 часот во СВР Велес бил лишен од слобода А.В.(28) од Велес поради постоење ...
| | веќе видена | слични

Триесет и едногодишен Американец бил лишен од слобода поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“, соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Предлог-законот за јавно обвинителство е заборавен. Власта цел месец не презела никаков чекор околу овој закон што од летоска е заглавен во собраниска ...
сите 244 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 45 | | | веќе видена

Колку пари заработи од хидроцентралите? Во 2015 година конзорциумот во кој има удел Мицкоски од владата на Никола Груевски добива 33 илјади метри квадратни ...
сите 210 | | | веќе видена

Завршија октомвриските квалификациски натпревари за Европското првенство по кои шест репрезентација обезбедија пласман на Европското првенство. ЕВРО 2020 Иако ...
сите 342 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Момче од Куманово пазарело со фалсификувани пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: