Меч кој ќе сруши неколку рекорди


2 копии
2 копии

Искусниот италијански голман Џанлуиџи Буфон се врати во Јувентус ова лето, откако мина една сезона во ПСЖ. Буфон потпиша едногодишен договор со Старата дама, ...
| | веќе видена | слични

Јувентус го доби големото дерби против Интер на „Џузепе Меаца“ и на тој начин за првпат се искачи на врвот на табелата во новата натпреварувачка сезона, но и ...
| | веќе видена | слични

Јувентус во неделата го победи Интер со 2:1 и на тој начин актуелниот италијански првак се искачи на чело на табелата во Серија А, додека тимот од „Џузепе ...
| | веќе видена | слични

Јувентус синоќа во дербито против Интер славеше со 2:1. Во одличниот натпревар, тимот на Торино ги освои сите три бода со головите на Дибала и Игуаин, додека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 322 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 143 | | | веќе видена

Се што бара Бугарија веќе е прифатено од страна на премиерот Зоран Заев, а сега остана само последниот чин односно спроведувањето на бугарските услови по ...
сите 329 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меч кој ќе сруши неколку рекорди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: