27-годишен скопјанец повреден во престрелка

4 копии

Татко и син се приведени од страна на тетовската полиција. Како што соопшти МВР, при преглед во куќа и патничко возилосо тетовски регистарски ознаки во нивна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
2 копии
2 копии

Во неколку акции на полицијата во изминатото деноноќие низ Република Северна Македонија, извршени се акции што резултираа со единаесет апсења за поседување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 129 | | | веќе видена

Во период кога есенскиот бран на коронавирусот зема замав, како кај нас, така во државите од регионот и Европа, а бројот на инфицирани секојдневно расте и ...
сите 348 | | | веќе видена

Се чека за термини за тестирање за присуство на корона вирусот - речиси насекаде во државата. Во некои градови граѓани кои имаат симптоми не можат да се ...
сите 129 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се заблагодари на сите што учествуваа на денешниот протест. ВМРО се Илинденците, Партизаните, Асномците. Македонија е и потта на ...
сите 344 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

27-годишен скопјанец повреден во престрелка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: