Фотографија на денот: Погледни ме в очи!

Интересно е тоа што понекогаш нашиот мозок знае да нè излаже па ние ги “гледаме“ работите кои всушност ги нема. Така настанува оптичката илузија, а најдобрите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Таму уште еднаш образложил зошто Македонија ја заслужи одлуката за почеток на преговори со ЕУ. Состанокот, како што информираат од МНР, се одржал непосредно ...
сите 740 | | | веќе видена

Три дена Христијан Мицкоски не одговора на што се должи неговата најава за повлекување од бизнисот со хидроцентралите? Јавноста, граѓаните многу добро знаат ...
сите 210 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб јужен ветер.Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 11, а максималната ќе достигне од 25 до 31 степен, ...
сите 217 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 360 | | | веќе видена

Една од најголемите дилеми на разведените и самохрани родители е дали, како и кога да ги запознаат децата со својот нов партнер или партнерка. Притоа, ...
сите 134 | | | веќе видена

Во Македонија постои и граѓански и политички консензус за прифаќање на европските вредности и стандарди и побрзо полноправно членство во Европската Унија. ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотографија на денот: Погледни ме в очи!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: