Протест на жителите на Средно и Горно Коњари заради ископот на реката Пчиња


Околу двесте мештани на Средно и Горно Коњари бараат да прекине еколошката кастрофа која се случува на реката Пчиња заради ископ на песок. Протесираа на ...
| | веќе видена | слични

Бутел периодов е налик на пазарите во Калкута, зеленчук се продава буквално на среде улица. Уште пострашно е што овој пазар на среде улица се наоѓа веднаш до ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 646 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 48 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 1561 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест на жителите на Средно и Горно Коњари заради ископот на реката Пчиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: