1 Нешто ми е познато ова чувство на исчекување значајни датуми за добивање датуми. Сега ќе чекаме да дојде 15 октомври, па да видиме што ќе кажат министрите на ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски во вчерашната дебатна емисија на ТВ Алсат му порача на вицепремиерот Бујар Османи дека Албанците си заминуваат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминативе три години од Македонија се иселени повеќе Албанци отколку во претходните 15 години, не само заради неуспешните политики, туку и заради големото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вие сте лекар и можеби и знаете некои од овие лица Авни Азизи од Тетово специјалист работел во „8-ми Септември“, Шелким Реци од Струга анестезиолог, Белрдим ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 490 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курир и Курир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: