Најголемиот „грабеж“ на СП: Остана без медал бидејќи противникот го повлече за рака!

2 копии

Шпанскиот атлетичар Орландо Ортега остана без медал на трката 110 со пречки на СП во Доха, а за тоа се погрижи Јамајканецот Омар Меклоуд, кој со неспортски ...
| | веќе видена | слични

Младите репрезентации на Ирска и Италија вчера ги одимерија силите во натпревар без голови. Иако мрежите не се тресеа, возбудувања не недостасуваа. Во центарот ...
| | веќе видена | слични

Даниел Стендел реши да се „опушти“ со неколку чашки текила со навивачите на Барнсли во средата навечер, неколку часа откако англискиот второлигаш го отпушти. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

За тоа дали вечерва се разговараше и за датумот за преговори за Северна Македонија не успеавме да дознаеме. Според дипломатските извори од Брисел, Франција е ...
сите 154 | | | веќе видена

Активистката на СДСМ и една од гласноговорниците на Шарената револуција од иницијативата „Удар“ , како и голем подржувач на Зоран Заев пред да дојде на власт, ...
сите 286 | | | веќе видена

Засега изгледа дека до раните утрински часови ќе биде неизвесно што Макрон ќе одлучи за Македонија, вели Потпретседателот на Владата задолжен за ...
сите 447 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Ако сакате да воспоставите нова визија во животот и да излезете од наметнатите ограничувања, ќе мора да промените нешто во однесувањето. ...
сите 196 | | | веќе видена

Фарма Медика, Тргопродукт, Мамас Фуд, Омни Градба, Центроштепед, Тотал електроник, Еленица, Пеон, Сара Јавор, Тотал Инженеринг, Сара Инженеринг, Дравас ...
сите 234 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од 14 до 17 октомври ќе престојува во работна посета на Брисел кога се очекува Советот на ЕУ и Европскиот Совет ...
сите 534 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголемиот „грабеж“ на СП: Остана без медал бидејќи противникот го повлече за рака!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: