Бараа фер судење, еве им фер судење, се побуни обвинителката Фатиме Фетаи што косовските власти 7 години не ги враќаат избеганите обвинети за убиствата кај Смиљковско Езеро

Обвинителката Фатиме Фетаи побара од судијата Огнен Ставрев во случајот „Монструм“ да ѝ се обрати на министерката за правда Рената Дескоска, и таа да му даде ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Разговорите се водат меѓу непознати лица со извесно лице Б. Пред почетокот на судењето, застапникот на оштетените информира дека вчера имале средба со ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во Основниот кривичен суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за случаите „Таргет-Тврдина“, „Монструм“ и повторената постапка за „Триста“, кои од СЈО ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Судењето за тортура и за нечовечко постапување при апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година „Тортура” ќе почне од почеток поради тоа што поротник во Советот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Судскиот процес за тортура и нечовечко постапување при апсењето на Љубе Бошкоски во 2011 година по наредба на обвинетиот Сашо Мијалков по две и пол години се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Преку континуирано вложување во здравството, образованието и социјалната грижа и мерки како дуалното образование, ќе се подобрува продуктивноста и ...
сите 180 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на ...
сите 276 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во текот на денешниот ден оствари повеќе средби при што се сретна со шефот на мисијата на ОБСЕ во Македонија, ...
сите 102 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска најави дека ќе покрене финансиска истрага за судиите кои донесоа одлука за куќен притвор на поранешната специјална обвинителка ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бараа фер судење, еве им фер судење, се побуни обвинителката Фатиме Фетаи што косовските власти 7 години не ги враќаат избеганите обвинети за убиствата кај Смиљковско Езеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: