НОВИТЕ ХЕРОИ ВО ГРАДОТ: Тамара Димитрова има нешто да ви каже


Ако викендов одите кон Градскиот парк, не го заобиколувајте новото културно катче лоцирано на улица „Ленинова“ број 3. Земете ги и децата со вас, ептен ќе се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Малиот принц“ е приказна која нè потсетува дека е многу потешко да си судиме себеси отколку да им судиме на другите. Ако успееме да се разбереме вистински, ...
| | веќе видена | слични

Кога последен пат прочитавте книга или пак некоја интересна статија во списание? Дали дневните навики за читање ви се фокусираат на твитови, најави и изјави на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Се додека на јавна функција се политичари кои што се сопственици, или влијателни акционери на компании, има можност за корупција и влијание на економските ...
сите 218 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 356 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВИТЕ ХЕРОИ ВО ГРАДОТ: Тамара Димитрова има нешто да ви каже

Од:
До кого (е-маил):
Порака: