Министерката Апостолска најавува над 100 милиони евра странски инвестиции до крајот на годината


Нашата држава е потенцијална дестинација за компанија од САД од хемиската индустрија, чии прoизводи наоѓаат широка примена во автомобилската индустрија. Овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

За донесената одлука на „Маркарт Груп” денеска сопственикот Харолд Маркард го запознал претседателот на владата, Зоран Заев. Маркарт и Заев разговарале за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, министерката за странски инвестиции Зорица Апостолска, министерот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Компанијата „Маркарт“, која како странска директна инвестиција на германската „Маркарт Груп“ вредна 35 милиони евра, после пет години работење, донесе одлука ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Странски директни инвестиции од околу сто милиони евра и отворање неколку стотини нови работни места до крајот на годинава, најави Зорица Апостолска, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако пописот не е политички процес, тогаш зошто заменик-директорот на Државниот завод за статистика има право на вето, прашува пратеникот Тимчо Муцунски од ...
сите 363 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 157 | | | веќе видена

Првите антиковид вакцини од „Фајзер“ од директно склучениот договор со овој производител се очекуваат во земјава во средината на февруари. Се чека прецизирање ...
сите 444 | | | веќе видена

Во очекување на потписот на указот на Законот за попис од претседателот на државата Стево Пендаровски, лидерите на владејачките партии пред јавноста ја ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека се прават некои новини во можностите за пензионирање, а и други се во најава, пензискиот фонд годината ја почнува со буџет во кој вкупните расходи се ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерката Апостолска најавува над 100 милиони евра странски инвестиции до крајот на годината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: