Паднатиот балкон е од куќа во населбата Даме Груев: Детето се бори за ЖИВОТ на КАРИЛ

Балконот што се урна и од кој паднаа татко и три деца е од куќа во скопската населба Даме Груев во Ѓорче Петров. Од она што екипата на „Слободен печат“ успеа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Детето е на КАРИЛ, докторите велат дека првично се уште не е промената состојбата. Момчето со тешки повреди било донесено на клиниката, заедно со неговата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во период кога есенскиот бран на коронавирусот зема замав, како кај нас, така во државите од регионот и Европа, а бројот на инфицирани секојдневно расте и ...
сите 485 | | | веќе видена

Емилија Александрова со реакција на протестот и говорот на Христијан Мицковски, која ја пренесуваме интегрално: На денешниот ден кога македонскиот народ ја ...
сите 129 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 148 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се заблагодари на сите што учествуваа на денешниот протест. ВМРО се Илинденците, Партизаните, Асномците. Македонија е и потта на ...
сите 344 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Паднатиот балкон е од куќа во населбата Даме Груев: Детето се бори за ЖИВОТ на КАРИЛ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: