`Neighborhood Party` во организација на кошаркарскиот клуб ТФТ, целта - промоција на заедницата и соживотот во Тафталиџе


2 копии

Кошаркарскиот клуб ТФТ се јавува како организатор на "Neighborhood Party" евентот со цел промоција на заедницата и соживотот помеѓу луѓето во наслебата ...
| | веќе видена | слични

На 5 октомври (сабота) од 11 до 14 часот во Горење Студио во Аеродром ќе се одржи забавен настан: Ден со семејството и „Горење“. Дегустации, демонстрации и ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Никој не може да ни ги одземе реформите и промените кои заедно ги постигнавме, а од оваа неизвесност ќе излеземе само посилни и поискусни. Никој не може да не ...
сите 1511 | | | веќе видена

Македонската фудбалска репрезентација е во топ-10 рангирани селекции со најмногу неуспешни квалификациски циклуси без успех, односно пласман на големо ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Американскиот потпретседател Мајк Пенс во Анкара се сретна со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, за да го убеди да ја запре офанзивата над курдските ...
сите 600 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

`Neighborhood Party` во организација на кошаркарскиот клуб ТФТ, целта - промоција на заедницата и соживотот во Тафталиџе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: