Успешно лето за Ставре Јада, амбициозно влегува во новата сезона

Македонскиот нордиец и битлонец, олимпиецот Ставре Јада имаше исклучително успешно лето во кое имше забележителни резултати на летните натпревари со ролер ски ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сомнежи за истрагата за случајот „Рекет“ која што заврши со обвинените – искажаа вечерва адвокатите Звонко Давидовиќ, Валентин Зафиров и Ружица Николовска во ...
сите 786 | | | веќе видена

Од Синдикатот на КПУ Затвор Скопје, при синдикатот за администрација и државна управа – САДУ до Порталот Работник пристигна реакција во врска со вчерашниот ...
сите 118 | | | веќе видена

Во СВР Скопје вчера во 09.35 часот било пријавено дека околу 09.15 часот во спортска обложувалница на улица „Коце Металец“, две лица со закана одзеле пари од ...
сите 154 | | | веќе видена

СДСМ е на прав пат за во опозиција. Македонија со СДСМ е тргната по погрешен пат. СДСМ нема капацитет да ја води државата. Неспобноста на СДСМ се гледа и во ...
сите 64 | | | веќе видена

,,Работиме чесно и одговорно. Наша јасна цел е да ги подобриме условите во државата и да обезбедиме подобар живот за секое семејство, градиме систем кој нуди ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Успешно лето за Ставре Јада, амбициозно влегува во новата сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: