Купиле чинија за 150 денари: Кога дознале што имаат, сфатиле дека тоа им е најдобрата инвестиција во животот

Едно семејство од Њујорк на распродажба купило чинија за околу 3 долари (околу 150 денари) која навистина им се допаднала. Не верувале дека вредноста на таа ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот фудбалер на Барселона, Самуел Ето, открил како му помогнал на еден странец целосно да го промени својот живот. Самуел Ето во 2007-та година заедно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 170 | | | веќе видена

Нова провокација од бугарскиот вицепремир Красимир Каракачанов. Тој за „ТВ Европа“ изјавил дека Бугарија ќе каже дека не е време за меѓувладина конференција ...
сите 334 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 309 | | | веќе видена

Воспитувачка во градинката „Младост“ во Тетово позитивна на Ковид-19. Освен неа, во изолација се испратени и две деца за кои се грижела, иако тие сега за сега ...
сите 248 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Купиле чинија за 150 денари: Кога дознале што имаат, сфатиле дека тоа им е најдобрата инвестиција во животот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: