Борис Џонсон го предложи новиот план за Брегзит

6 копии
8 копии
10 копии

Напуштањето на Велика Британија на ЕУ без договор може да има сериозни последици по економијата, но тоа ќе предизвика голем недостиг на проиозводи меѓу кои и – ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
2 копии

Речиси два милиони државјани од земјите на Европската унија кои претстојуваат во Велика Британија побарале да останат во Обединетото кралство по Брегзитот. Од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 232 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 176 | | | веќе видена

Владата го утврди буџетот за наредната година, оценувајќи го како реален со реални проекции, фокусиран на човечкиот капитал, со зголемени плати, пензии и ...
сите 156 | | | веќе видена

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на синоќешната седница, едногласно одлучи генералниот секретар Игор Јанушев да биде шеф на Републичкиот изборен штаб на ...
сите 66 | | | веќе видена

Едно лице загина, а едно е повредено во сообарќајна несреќа што се случила вчера на регионалниот пат Македонски Брод – Прилеп, околу еден километар после село ...
сите 191 | | | веќе видена

Нема да се создаде голема коалиција порачаа шпанските социјалисти и конзервативци, иако на парламентарните избори ниту една партија не доби доволен број ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борис Џонсон го предложи новиот план за Брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: