ЛЕ: Манчестер јунајтед одигра реми без голови кај АЗ Алкмар, ново шоу на Лудогорец, „настрада“ Ференцварош

Комплетирани се натпреварите кои стартуваа во терминот од 18,55 часот, како за потсетување, Партизан во првиот меч за денеска славеше на гостувањето кај Астана ...
| | веќе видена | слични

Норвешкиот стратег на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер имаше само еден активен профил на социјалните мрежи на кој многу ретко знаеше да објави некоја ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед одигра прескромно на гостувањето во Холандија и не упати ниту еден директен удар кон голот на АЗ Алкмар, но тоа не го загрижи Оле Гунар ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед не помина баш најдобро во натпреварот против АЗ Алкмар во лигата на Европа. „Црвените ѓаволи“ пред се не упатија ниту еден удар кон голот на ...
| | веќе видена | слични

Најскапиот дефанзивец во историјата на фудбалот, Хари Мегваер ги налути навивачите на Манчестер јунајтед откако по синоќешното разочарувачко реми против АЗ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Mанчестер Јунајтед одигра 0:0 против АЗ Алкмар во Лигата на Европа и тоа беше веќе десетти натпревар без победа за Јунајтед на гостински терен. Навивачите ...
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер после ремито со АЗ Алкмар (0:0) во второто коло од Лига Европа истакна е дека задоволен од својата екипа, ...
| | веќе видена | слични

Вчера се одиграа 24 натпревари од групната фаза на второто по квалитет фудбалско натпреварување на Стариот континент – Лига Европа. Еден од натпреварите кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од синоќа стапи на сила трисетдневна кризна состојба на територијата на државава. Одлуката за кризната состојба ја донесе Владата на седница заради заштита на ...
сите 393 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 48 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 476 лица сомнителни и ...
сите 555 | | | веќе видена

Угур Сахин емигрирал со своето семејство од Турција во Германија кога имал само 4 години, пренесуваат турските медиуми. Тој е веќе основачки партнер на ...
сите 540 | | | веќе видена

Речиси 300 војници и 150 полицајци ќе бидат ангажирани во обезбедувањето на здравствените установи низ земјава. Ова е предвидено со акцискиот план кој денеска ...
сите 155 | | | веќе видена

Aдминистрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп, синоќа даде формално одобрување новоизбраниот претседател Џо Бајден да започне со преземањето на ...
сите 279 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

 Многу често луѓето кои ви поставуваат непријатни прашања не го прават тоа за да ве повредат. Едноставно, тие сметаат дека на тој начин ќе ви покажат ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛЕ: Манчестер јунајтед одигра реми без голови кај АЗ Алкмар, ново шоу на Лудогорец, „настрада“ Ференцварош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: