Општината финансиски го помогна „Интерфест“


Вечерва на програмата на Интерфест е Дуо Фортечело од Франција. Настапуваат Ана Микулска-виолончево и Филип Арџенти-пијано. На програмата ќе бидат дела од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интернационалниот фестивал на класична музика „Интерфест“ вечер продолжува со концерт на македонските уметници, виолинистот Валентин Наумов и пијанистката ...
| | веќе видена | слични

Во салата на клавирите во битолскиот Музеј, Наумов и Дивитарова ќе исполнат дела од Моцарт и Шуберт. Според програмата на „Интерфест" кој завршува на 11 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 490 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општината финансиски го помогна „Интерфест“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: