Јапонска авиокомпанија смислила начин како да ги избегнете расплаканите бебиња во авион


Луѓето се многу чувствителни на звук, особено непријатниот, а еден од најомразените звуци е бебешкиот плач. Вистинскиот проблем настанува кога не постои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двонеделниот одмор од соништата за илјадници патници на луксузниот крузер „Норвиџен спирит“ се претвори во кошмар, а патниците сега бараат да им се вратат ...
| | веќе видена | слични

Над 2 000 патници платиле по 5 300 фунти за крстарење по норвешките фјордови , а во патувањето требало да бидат вклучени и излети во Франција , Амстердам и ...
| | веќе видена | слични

Мал остров на Света Елена, кој се наоѓа во Атлантскиот Океан, објави конкурс за работникот на граничната контрола на аеродромот. Живеат 4500 жители, а на ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 1368 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 56 | | | веќе видена

Американскиот министер за одбрана Марк Еспер изјави дека според моменталните планови, сите американски војници заминуваат од Сирија и ќе бидат стационирани во ...
сите 388 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јапонска авиокомпанија смислила начин како да ги избегнете расплаканите бебиња во авион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: