Погледнете како изгледа најновиот папамобил

3 копии
2 копии

Папата Франциск ја прифати оставката на владиката Чарлс Дренан од Палмерстон, рече кардиналот Џон Дју, митрополитот и архиепископ на Нов Зеланд. „Бискупот ...
| | веќе видена | слични

Останато

САД изразија незадоволство и разочарување, откако Европскиот совет не донесе одлука за датум за почеток на преговори за Северна Македонија. Стејт департментот ...
сите 1562 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 60 | | | веќе видена

 Ќе имате ли шанса да го искористите денот за одмор и релаксирани активности или ѕвездите имаат поинаков план за вас денес? Што ве очекува денес според ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погледнете како изгледа најновиот папамобил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: