Заев за една изборна единица, Мицкоски за мнозински модел


Партијата која нема да функционира преку местни комитети и штабови и и партија која не е замислена како популистичка, да билда големо членство, а на граѓаните ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија бара да биде вклучена во преговорите за најавените промени на Изборниот законик. ...
| | веќе видена | слични

Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ И Коалицијата „За подобра Македонија“ побара да биде дел од разговорите за најавените промени на Изборниот законик, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во денешното соопштение тие наведуваат дека ќе се залагаат за намалување на бројот на пратеници, за застапеност на лицата со посебни потреби на листите, за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Универзитетската професорка Тања Каракамишева му се извини на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, откако објави членска книшка од СДСМ на кое може да ...
| | веќе видена | слични

По објавувањето на членската книшка од СДСМ на која може да се прочита името на градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, професорката Тања Каракимшева упати ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 300 припадници на Армијата за време на прогласената кризна состојба ќе бидат ангажирани во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно ...
сите 281 | | | веќе видена

Љубица Спасковска, која е член на историската Комисија на Македонија и Бугарија вечерва ги осуди последните изјави на премиерот Зоран Заев дадени во интервјуто ...
сите 100 | | | веќе видена

Американскиот Стејт департмент денеска објави соопштение по повод Меѓународнот ден за борба против насилството врз жените, истакнувајќи дека пандемијата на ...
сите 142 | | | веќе видена

Нема никакви превирања во ДУИ вели министерот за надворешни работи Бујар Османи по информациите кои излегоа во јавноста дека Изет Меџити и неговото крило ќе ...
сите 70 | | | веќе видена

Иако Диего Марадона повеќе не е на овој свет, уште прави чуда поради неговата величина. Навивач на Ривер плејт, вечниот ривал на Бока јуниорс, се појави пред ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев за една изборна единица, Мицкоски за мнозински модел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: