Мицкоски: СДСМ да нaправат отстапки за законот за ЈО


Партијата која нема да функционира преку местни комитети и штабови и и партија која не е замислена како популистичка, да билда големо членство, а на граѓаните ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за подобра Македонија бара да биде вклучена во преговорите за најавените промени на Изборниот законик. ...
| | веќе видена | слични

Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ И Коалицијата „За подобра Македонија“ побара да биде дел од разговорите за најавените промени на Изборниот законик, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во денешното соопштение тие наведуваат дека ќе се залагаат за намалување на бројот на пратеници, за застапеност на лицата со посебни потреби на листите, за ...
| | веќе видена | слични

Изборниот модел нема да се смени, а тешко дека ќе има и отворени листи на евентуалните предвремени избори кои стануваат се поизвесни. Претседателот на ЛДП вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 120 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 385 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: СДСМ да нaправат отстапки за законот за ЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: