Матијашевиќ: Уште имам „кнедла во грлото“ од поразот на Турците од Финска

Никола Матијашевиќ оствари огромен успех предводејќи ја Македонија на премиерниот европски шампионат во одбојка по осамостојувањето на нашата држава. Српскиот ...
| | веќе видена | слични

Младиот фудбалер веќе бележи успеси во настапите за Парма сезонава каде игра како позајмен од редовите на Аталанта, сепак, речиси минимални се шансите да го ...
| | веќе видена | слични

Македонија по се изгледа и дефинитивно го загуби големиот талент, Дејан Кулушевски кој во моментов со успех игра во Серија А во дресот на Парма. Кулушевски ова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 271 | | | веќе видена

Од една третина до една петтина од плата и пензија се ограничувањата за извршување за лицата приматели на просечна плата и пензија, предвидуваат измените од ...
сите 80 | | | веќе видена

Бранислав Радоњиќ Брендон се изјаснил дека не сака да биде “пурпурно суштество“, станал флуиден, па одлучил да биде Бренда.Сега сите се прашуваат дали е тој ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Матијашевиќ: Уште имам „кнедла во грлото“ од поразот на Турците од Финска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: