Рагбито во Македонија станува сѐ попопуларно

Младиот фудбалер веќе бележи успеси во настапите за Парма сезонава каде игра како позајмен од редовите на Аталанта, сепак, речиси минимални се шансите да го ...
| | веќе видена | слични

Македонија по се изгледа и дефинитивно го загуби големиот талент, Дејан Кулушевски кој во моментов со успех игра во Серија А во дресот на Парма. Кулушевски ова ...
| | веќе видена | слични

Во ексклузивно интервју за „ Слободен печат“ зборуваше тренерот на „Астибо“, Јован Иванов околу спортското качување, спорт во константен пораст од година на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да ја ...
сите 409 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 194 | | | веќе видена

Додека пак вицепремиерот Бујар Османи останува на ставот дека нема потреба од измени на законот и дека следниот чекор треба да биде изградба на капацитети за ...
сите 115 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ Изборот е едноставен, или Заев прифаќајќи ги амандманите на законот за јазици ќе го почитува правото и Уставот, или ќе продолжи да биде ...
сите 165 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 302 | | | веќе видена

Аферата со уништување на инсулин покажува дека се фатени живи во сомнеж за постоење на криминал. Документите несомнено покажуваат дека уништен е инсулин со ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рагбито во Македонија станува сѐ попопуларно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: