Порибување кај Лин, се заоструваат мерките против рибокрадството во Албанија

3 копии

Водите на Охридско Езеро, од албанска страна, кај селото Лин, општина Подградец, денеска беа збогатени со 1,5 милиони парчиња подмладок охридска пастрмка, ...
| | веќе видена | слични

И официјално охридското езеро доби нов стопан.Струшката фирма ,,Летница Белвица" во следните шест години ќе управува со рибниот фонд на езерото. Фирмата oд ...
| | веќе видена | слични

„Подобро е да има концесионер кој ќе воведе ред. Инспекторите ќе имаат контрола. Ќе излезат на терен ќе направат увид. Од информациите кои ги имаме некои ...
| | веќе видена | слични

Поградец, 2. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Охридското Езеро од албанска страна годинава е порибено со 1,5 милиони парчиња подмладок на ендемичниот вид охридска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Спроведувањето на пописот да не се политизира, а добиените податоци да бидат во корист на севкупниот развој со што ќе се овозможи креирање долгорочни стратегии ...
сите 506 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Образованието во Македонија со тандемот Царовска - Заев е во целосен колапс. Ученици немаат елементарни услови за следење на настава, бојкот на матуранти, ...
сите 407 | | | веќе видена

Зошто наместо Владата, викендов членовите на македонскиот дел од заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата и за учебниците беа ...
сите 133 | | | веќе видена

Генералниот инспектор на Министерството за правда на САД, Мајкл Хоровиц, соопшти денеска дека е започната истрага за можно незаконско влијание врз ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Порибување кај Лин, се заоструваат мерките против рибокрадството во Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: