Сугарески: Дивоградбите во Охрид се уриваат според план, се бара регистар и за Струга


Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска изјави дека во Охрид се работи според препораките на УНЕСКО за уривање на дивоградбите. Тој рече дека е ...
| | веќе видена | слични

Планот за управување со културното и природното наследство во Охридскиот регион кој е изготвен согласно препораките на Унеско ќе ги уредува насоките како во ...
| | веќе видена | слични

Министерството за животна средина и просторно планирање ја известува заинтересираната јавност дека е изработен Нацрт–Планот за управување со природното и ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 3. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Министерството за животна средина и просторно планирање денеска го објави Планот за управување со културното и ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 3. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Владата на Зоран Заев и локалната власт на градоначалникот Константин Георгиески не се посветени на зачувување на статусот ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како на стариот пат Охрид-Струга, камион истура земја или шут во езерото. Видеото предизвика негативни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Растот на буџетските приходи од придонеси од пензиско осигурување во 2019 е највисок во последната деценија. Овој раст се должи на отпочнатата консолидација на ...
сите 224 | | | веќе видена

Протестот на судската администрација повторно ги отвори прашањата за функционирањето и ефикасноста на македонското судство. Нивните барања добија јавна ...
сите 119 | | | веќе видена

Клучно во новата методологија што ја презентира Франција е што се работи за процес што има за крајна цел – членство. Документот ја дава само рамката како треба ...
сите 193 | | | веќе видена

Жителите на Боливија трпат за леб поради протестите. Жителите на неколку боливиски градови пријавиле дека имаат недостиг од храна и бензин, поради протестите ...
сите 257 | | | веќе видена

Проблемот со заостанатата жива во напуштениот погон за електролиза во ОХИС, која како индустриски отпад се уште ја загадува Скопската котлина, може да се реши ...
сите 115 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, заедно со секретарот за меѓународна соработка Тимчо Муцунски денеска оствари средба со амбасадорката на ...
сите 113 | | | веќе видена

Двајца од тројца граѓани не ги скенираат фискалните сметки. Според анкетата која за Детектор ја спроведе Институтот за политички истражувања Скопје, 64,1 отсто ...
сите 20 | | | веќе видена

Израел нема шанса да биде на трето место во групата, но тоа не значи дека нема да сака да победи на утрешното гостување во Скопје на крајот на квалификациите ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сугарески: Дивоградбите во Охрид се уриваат според план, се бара регистар и за Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: