Сугарески: Дивоградбите во Охрид се уриваат според план, се бара регистар и за Струга


Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска изјави дека во Охрид се работи според препораките на УНЕСКО за уривање на дивоградбите. Тој рече дека е ...
| | веќе видена | слични

Планот за управување со културното и природното наследство во Охридскиот регион кој е изготвен согласно препораките на Унеско ќе ги уредува насоките како во ...
| | веќе видена | слични

Министерството за животна средина и просторно планирање ја известува заинтересираната јавност дека е изработен Нацрт–Планот за управување со природното и ...
| | веќе видена | слични

Скопје/Охрид, 3. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Министерството за животна средина и просторно планирање денеска го објави Планот за управување со културното и ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 3. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Владата на Зоран Заев и локалната власт на градоначалникот Константин Георгиески не се посветени на зачувување на статусот ...
| | веќе видена | слични

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како на стариот пат Охрид-Струга, камион истура земја или шут во езерото. Видеото предизвика негативни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како малку да им беше малтретирањето на Ромите во Битола, па се најде уште еден „јунак“ кој почна прво нас да не навредува, од само за него разбирливи причини, ...
сите 148 | | | веќе видена

Ветувањето на актуелниот премиер на СДСМ, Зоран Заев државниот јавен обвинител да биде на предлог на опозицијата, дадено пред пет години, сега е неприфатливо ...
сите 128 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска повторни упати порака и потсетување до родителите кои користат продолжено породилно боледување и до ...
сите 203 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи го потврди вчерашниот инцидент во болницата во Куманово. Во дневниот извештај на МВР се наведува дека во саботата во 09.07 ...
сите 232 | | | веќе видена

Десетте прилепски дрвократци кои деновиве претепаа петмина припадници од шумската полиција од Чашка на патот Извор- Прилеп кај селото Степанци од синоќа се во ...
сите 52 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 221 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сугарески: Дивоградбите во Охрид се уриваат според план, се бара регистар и за Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: