Независниот синдикат на полицијата на протест – бараат повисоки плати за 25 отсто


Со барања да се врати достоинството на полицијата членството на Независниот синдикат на полицијата (НСП) денеска излезе на мирен протест. Во знак на револт ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Независниот синдикат на полицијата денес објави дека дел од нивните колеги кои во средата присуствуваа на протестот се соочиле со притисок на работното место. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Гранковиот независен синдикат на полицијата, на шумската, затворската и судската полиција вчера оствари средба со министрите за внатрешни работи и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Вицепремиерот и министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски, и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, се сретнаа со ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Припадници на полицијата, шумската полиција, судската полиција, како и затворската полиција, поддржани од полициски синдикати од повеќе земји, меѓу кои и од ...
| | веќе видена | слични

Кога униформата ви излегува на протест на улица, што остана за другите? - ја прашаа власта, обединети на заеднички марш - редовната, шумската, судската и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Критиките во комфорна зона (кон обвинител), не се гаранција дека судството е одбрането од влијанија. Судиите тоа ќе го докажат кога ќе ги објават пораките што ...
сите 366 | | | веќе видена

Германската канцеларка изјави во Загреб дека ќе одржи разговори со Франција за создавање услови за започнување преговори со Албанија и Северна Македонија. ...
сите 477 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Бојко Борисов на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук објави видео од средбата со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Загреб. ...
сите 267 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 181 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Нашата најдобра репрезентација имаше успешни квалификации за ЕВРО 2020, ги заврши на трето место, како никогаш досега. Нашата најдобра репрезентација претходно ...
сите 269 | | | веќе видена

Преку мерки за дигитализација на институциите од фискалниот сектор, како Министерството за финансии и Управата за јавни приходи, може значително да се влијае ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Независниот синдикат на полицијата на протест – бараат повисоки плати за 25 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: