Во кои ситуации жената избира да молчи

Раздвојувањето и оставањето на детето само по себе не е лесно, а целата ситуација се влошува кога детето ќе влезе во фазата на страв од одвојување (сепарациона ...
| | веќе видена | слични

Многу родители секојдневно ставаат слики од своите бебиња и деца на социјалните мрежи. Обично не ги гледаме лошите страни од таа постапка. А јас се сеќавам ...
| | веќе видена | слични

Менталните болести се многу почести отколку што мислите. Дури е можно и вие да сте страдале од некаков вид на ментално растројство. Според Националната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Пендаровски го потпиша указот за законот за априлскиот попис, но клинчот меѓу власта и опозицијата за веродостојноста на оваа операција не ...
сите 489 | | | веќе видена

Во завршницата од Мундијалот станува јасно дека рекордот на Кирил Лазаров со 92 гола на Мундијалот во 2009 година нема да биде загрозен. Најдобар стрелец на ...
сите 382 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 25 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 274 лица сомнителни и ...
сите 623 | | | веќе видена

И денеска дел од матурантите ја бојкотираат наставата. Средношколски сојуз не отстапува од барањето државната матура да има испити по два предмети. ...
сите 299 | | | веќе видена

Покрај отворените писма на дел од институтите уште триесетина забелешки стигнале до МОН за новиот концепт за основно образование. Според министерката Мила ...
сите 282 | | | веќе видена

Категорично ги отфрламе невистините дека придавката „македонски“ се заменува со уставното име Република Северна Македонија и дека придавката „македонски“ ќе се ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во кои ситуации жената избира да молчи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: