Во кои ситуации жената избира да молчи

Раздвојувањето и оставањето на детето само по себе не е лесно, а целата ситуација се влошува кога детето ќе влезе во фазата на страв од одвојување (сепарациона ...
| | веќе видена | слични

Многу родители секојдневно ставаат слики од своите бебиња и деца на социјалните мрежи. Обично не ги гледаме лошите страни од таа постапка. А јас се сеќавам ...
| | веќе видена | слични

Менталните болести се многу почести отколку што мислите. Дури е можно и вие да сте страдале од некаков вид на ментално растројство. Според Националната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поканата за судење на Тони Трајковски остана во чантата на судскиот доставувач. Никој не ја отворил вратата од неговиот дом. Утре ќе го бара полиција и ќе го ...
сите 396 | | | веќе видена

Државната изборна комисија одлучи едногласно – не е надлежна за решавање на спорот околу именувањето на Ристо Ставревски за началник на СВР Скопје. Членовите ...
сите 212 | | | веќе видена

Селекторот на Австрија, Словенецот Алеш Пајовиќ вели дека на Македонија гледа како на фаворит во групата Б во Виена и дека дури и се изненадил дека сме ...
сите 374 | | | веќе видена

Прашањето за засилуваее на улогата на НАТО на Блискиот Исток, по повикот од САД, „се разгледува на политичко, а не на практично воено ниво“, изјави денеска ...
сите 407 | | | веќе видена

Со мазник со паричка верниците го одбележуваат доаѓањето на Православна Нова година, но и празникот Св. Василиј Велики, познат меѓу народот како Василица. ...
сите 119 | | | веќе видена

„CNN“ објави видео снимка која настанала по ракетниот напад од минатата недела на американската воена база во Ирак, која Иран ја изврши како одговор на ...
сите 192 | | | веќе видена

Еуфорија има и во регионот, поради успехот на македонскиот документарен филм „Медена земја“ кој ќе се бори за Оскар. Српските медиуми пишуваат за двојната ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во кои ситуации жената избира да молчи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: