Импортерите на нафта ќе се опарат и од Агенцијата за стокови резерви

Од денеска и Агенцијата за стокови резерви ќе им плаќа на нафтените импортери за чувањето на ова гориво во нивните складишта, услуга која до сега со старата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По одлуката на второстепената комисија, со која се раскинува договорот за експлоатација на рудникот „Иловица – Штука“, министерот за економија Крешник Бектеши ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што министерот за економија Крешник Бектеши веќе го стави својот потпис на одлуката за еднострано раскинување на договорот со Еуромакс Рисорсис, ...
| | веќе видена | слични

Предлог-одлуката за едностран раскин на договорот со инвеститорот „Еуромакс рисорсис“ за рудникот „Иловица“ е веќе потпишана и ќе биде доставена до Владата, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Веќе е потпишана предлог-одлуката за едностран раскин на договорот со Еуромакс рисурсис за рудникот „Иловица“ и за неа ќе следи владина процедура, информира ...
| | веќе видена | слични

Владата е спремна да оди на суд доколку добие тужба од Еуромакс рисурсис за рудникот „Иловица“. Министерот за економија го стави потписот на предлог одлуката ...
| | веќе видена | слични

Според него, решението на Второстепената комисија за одбивање на барањето за издавање дозвола за експлоатација на бакар и злато на локалитетот Иловица во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рудник во Иловица и Штука – нема да има, со задоволство објавија еколошките здруженија од Струмица и струмичките села Штука и Иловица по веста дека ...
| | веќе видена | слични

Вести во фокусот на Фактор ова утро... * Згасна една од најстарите линии. Авиокомпанијата „Адриа Ервејс“ банкротираше а кој сега ќе ги обнови леотивте од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“, Тимчо Муцунски вечер-ва при своеото гостување во централниот дневник на Сител ...
сите 350 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 154 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 106 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 261 | | | веќе видена

Додека се прават некои новини во можностите за пензионирање, а и други се во најава, пензискиот фонд годината ја почнува со буџет во кој вкупните расходи се ...
сите 126 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Пред неколку дена констатиравме дека помина една година од воведување на карантин во Вухан, градот во Кина каде за прв пат се појави корона ...
сите 385 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Импортерите на нафта ќе се опарат и од Агенцијата за стокови резерви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: