Адвокатите на Јанева извршија увид во доказите од Пи-мерките


7 копии
3 копии

Бојан Јовановски денеска со полициска придружба од затворот во Шуто Оризари треба да даде исказ во Обвинителството за гонење на организиран криминал и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јовановски точно напладне од истражниот затвор во Шутка ќе биде спроведен во Обвинителството за организиран криминал каде ќе одговара на прашањата на ...
| | веќе видена | слични

Обинителката Вилма Рускоска денеска ќе го сослуша првпат исказот на Бојан Јовановси познат како „Боки 13-ка“, за случајот „Рекет“, откако минатата седмица беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство вчера регистрираше 1288 нови случаи на ковид-19 и 1078 оздравени пациентиВчерашниот ден беа забележани и голем број починати, ...
сите 353 | | | веќе видена

Не можеме да го прифатиме оваа омаловажување на нашата борба и не можеме да прифатиме ревизија на општо прифатената оцена за Втората светска војна, велат од ...
сите 222 | | | веќе видена

Компанијата „Астразенека“ и Универзитетот Оксфорд признаа дека настанала грешка при тестирањето на вакцината против коронавирус, што покренува многу прашања во ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адвокатите на Јанева извршија увид во доказите од Пи-мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: