Давидовиќ: Рекет, Шпион, Ликвидација, Ореше, Јустиција, Биг фиш и многу други вакви предмети се доказ за правниот систем кој не функционира


Адвокатот Звонко Давидовиќ како гостин во вестите на телевизија Алфа истакна дека освен случајот „Рекет“ со кој со таа афера беше потресено работењето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Преземањето на предметите од СЈО од страна на Јавното обвинителство е незаконско, тврди професорот по кривично право од скопскиот универзитет Гордан Калајџиев ...
| | веќе видена | слични

Спроведената анкета од страна на Институтот за политички истражувања Скопје во временски период од 14 до 17 септември, спроведена телефонски на 1109 испитаници ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Речиси половина од граѓаните случајот „Рекет“ не го сметаат за причина за организација на предвремени парламентарни избори, покажува анкетата која за потребите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

47,1 проценти од испитаниците сметаат дека доколку не беа објавени снимките поврзани со аферата, за случајот „Рекет“, воопшто немаше да се покрене истрага. ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот пратеникот и некогашниот предвоник на “Шарената Револуција“ Павле Богоевски за Детектор вели дека и покрај тоа што е еден од оние кои најмногу ...
| | веќе видена | слични

Речиси половина од граѓаните сметаат дека случајот Рекет не е причина за предвремени избори, но исто толку сметаат и дека овој предмет нема да добие целосна ...
| | веќе видена | слични

Во емисијата „Детектор“ беа презентирани резултатите од анкетата за доверба на граѓаните во расчистување на случајот „Рекет“ . Резултатите од анкетата покажаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 189 | | | веќе видена

Дали е уставна или не амнестијата што ја потпиша, па под притисок на јавноста ја повлече поранешниот претседател на државата, Ѓорѓе Иванов? Оваа е доминантната ...
сите 426 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски смета дека во очи на влезот на НАТО, можеме да бидеме предмет на кампањата на политичка пропаганда, или на „фејк њуз“. – Дали ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Давидовиќ: Рекет, Шпион, Ликвидација, Ореше, Јустиција, Биг фиш и многу други вакви предмети се доказ за правниот систем кој не функционира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: