Адвокат Давидовиќ: Многу ниско е паднат правниот систем, особено судството и правосудството


Адвокатот Звонко Давидовиќ на гостување на вестите на Алфа телевизија попладнево, а во врска со различните ситуации во правосудството, како и тешкотиите со кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ќе бидеме приморани да поднесеме претставка до Судскиот совет заради непостапувањето по нашата жалба- ова стои во ургенцијата, и тоа 4-та по ред, што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По денешната ослободителна пресуда за поранешниот министер за внатрешни работи, Љубе Бошковски, како и за останатите припадници на МВР осудени за убиството на ...
| | веќе видена | слични

По три години поминати во притвор, обвинетите во случајот „Ровер“, Зоран Трајковски , Гоце Митровски , Сашко Јовановски и Ивица Ристиќ , повторно се на ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека го видов Дурловски дека им посочуваше на луѓето каде да одат – ова е сведочењето на контроверзниот градоначалник на Шуто Оризари, Курто Дудуш, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 120 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 385 | | | веќе видена

Од кога тоа Ново Нордиск произведува сомнителен инсулин и од кога тоа Данска е всушност Турција?Документите тоа го говорат, а Министерството за здравство и ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адвокат Давидовиќ: Многу ниско е паднат правниот систем, особено судството и правосудството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: