Беровец дивеел во кафеана – се заканувал со нож и сакал да предизвика пожар

Утрово по полноќ бил приведен Б.К.(39) од Берово поради предизвикување општа опасност. МВР соопшти дека тој пред угостителскиот објект во Пехчево со нож се ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Млад тетовчанец е тешко повреден откако изгубил контрола и излетал со возилото БМВ на патот Скопје-Тетово. МВР денеска информира дека во 08.40 часот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
7 копии
7 копии
повеќе

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 564 | | | веќе видена

Дводневната 11.средба на македонско-бугарската Мешовита комисија за историски и образовни прашања, вчера заврши без каков било напредок. По онлајн средбата ...
сите 235 | | | веќе видена

Вмровските првенци го величаа Вархеи како голем пријател на Македонија, а тој непримерно за еден еврокомесар побара Скопје да се прилагоди на интересите на ...
сите 358 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Беровец дивеел во кафеана – се заканувал со нож и сакал да предизвика пожар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: