Џонсон: Нема да барам одложување на Брегзит


10 копии

Европската унија го отфрли барањето на Велика Британија за разговори за Брегзит викендов, објавија британските медиуми. Европската комисија соопшти дека новата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Доколку не биде постигна договор со Брисел до 19-ти октомври, британскиот премиер Борис Џонсон ќе побара од Европската унија да го одложи излегувањето од ...
| | веќе видена | слични
10 копии
повеќе

Останато

Критиките во комфорна зона (кон обвинител), не се гаранција дека судството е одбрането од влијанија. Судиите тоа ќе го докажат кога ќе ги објават пораките што ...
сите 366 | | | веќе видена

Германската канцеларка изјави во Загреб дека ќе одржи разговори со Франција за создавање услови за започнување преговори со Албанија и Северна Македонија. ...
сите 460 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 181 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Преку мерки за дигитализација на институциите од фискалниот сектор, како Министерството за финансии и Управата за јавни приходи, може значително да се влијае ...
сите 142 | | | веќе видена

Нашата најдобра репрезентација имаше успешни квалификации за ЕВРО 2020, ги заврши на трето место, како никогаш досега. Нашата најдобра репрезентација претходно ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џонсон: Нема да барам одложување на Брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: