Формирана „Мрежа на локални музеи“

3 копии

Група студенти и професори од Архитектонскиот факултет во Скопје минатата недела го посетија Кратово со цел да направат идејни решенија кои ќе им помогнат на ...
| | веќе видена | слични

Читалиштето во кавадаречкото село Ваташа деновиве наполни 150 години од формирањето, со седум медали се вратија младите со Даунов синдром од меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 490 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Формирана „Мрежа на локални музеи“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: