Заев најави можна лидерската средба со Мицкоски од понеделник


2 копии
12 копии

Дипломатите во Скопје им порачуваат на двете главни партии да престанат со поделбите зарадите иднината на земјата Се интензивираат повиците на опозицијата за ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, предложи денеска изборен модел со 120 изборни единици и со еден изборен круг, така што во парламент би влегол ...
| | веќе видена | слични

На новинарското прашање во однос на тоа, дали е можно законoт за ЈО воошто да не биде донесен, Мицкоски нагласи оти не верува дека од страна на СДСМ постои ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на СДМ, Костадин Костадинов во емисија на кажа дека премиерот Зоран Заев е подготвен за лидерска средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични

Суштинските преговори за измена на Изборниот законик меѓу власта и опозицијата се очекува да почнат за две недели. Ова начелно било договорено на вчерашната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција рече дека зголемувањето на платите во основното и средното образование е лага бидејќи ...
сите 187 | | | веќе видена

Потпретседателката на Сенатот, педесет и двегодишна конзервативка Жанин Анез, стапи на претседателската позиција  откако од функцијата претседател вчера по ...
сите 226 | | | веќе видена

Предлог законот за јавни собири што денеска беше на дневен ред на владина седница е повлечен поради ракциите на граѓаните. Премиерот Зоран Заев одговорајќи на ...
сите 71 | | | веќе видена

Отсуството на воодушевувањето, за почеток, не се состои од земјите-промотори на идејата, туку од нивните недостатоци (на капацитет во) економијата и владеењето ...
сите 364 | | | веќе видена

На 5 месеци пред одржувањето на предвремените парламентарни избори Владата донела одлука за субвенционирање на печатени медиуми. На предлог на министерот без ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев најави можна лидерската средба со Мицкоски од понеделник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: