Рамковски: Никогаш немав кажано на новинар да не прави некој прилог ВИДЕО


Медиумите се едни од главните фактори за развивање на демократските процеси во секоја држава, вели сопоственикот на поранешната телевизија А1, Велија Рамковски ...
| | веќе видена | слични

Сопственикот на А1 телевизија го објави своето второ видео во кое зборуваше за придобивките во земјоделието од влегувањето во Европската Унија. „Овој пат сум ...
| | веќе видена | слични

И по толку години, гледачите не заборавија на А1, која и денес е неопходна. На А1 рекламите чинеа 25 евра по секунда, сега највисоката цена е едно евро. Тоа ...
| | веќе видена | слични

Велија Рамковски, сопственик на поранешната и некогаш најгледана телевизија „А1“, беше гостин во емисија „Стадион“ на „Канал 77“. Toj најави дека се работело ...
| | веќе видена | слични

Рамковски зборуваше и за поминатите години во затвор, за тоа дека бил подготвен да попушти ако Груевски му „шепнел“ дека ќе му ги затворат синот и ќерката, а ...
| | веќе видена | слични

Вчера на Јутјуб се појави видео со наслов „Духот на А1“ во кое Велија Рамковски, сопственикот на некогашната национална телевизија А1 имаше свое обраќање кон ...
| | веќе видена | слични

„Енергијата, идејата, мотивот и исконската желба на напредок и претставување од Крсте Петков Мисирков до денешен ден за Македонскиот народ и неговото ...
| | веќе видена | слични

Останато

ФОТО: ФАКТОР Полицијата си ја врши својата работа. Денеска рано утрово двајва униформирани полицајци го посетија домот на поранешната специјална обвинителка ...
сите 404 | | | веќе видена

Европскиот парламент е во процес на размислување за реформи во повеќе области на процесот на одлучување на ЕУ, како на пример во делот на правото на вето, на ...
сите 570 | | | веќе видена

Согласно член 8 и член 16 од Законот за враќање на дел од данокот на додадена вредност на физичките лица (Службен весник на РСМ, бр.133 од 28.06.2019 година), ...
сите 69 | | | веќе видена

Инициравме да се објават на месечно ниво реализацијата на капиталните инвестиции, баш затоа што некои имаат одлична реализација, а даваме можност и јавноста да ...
сите 260 | | | веќе видена

Како во многу сфери во македонското општество, така и во администрацијата владее тотален хаос! После две години од формирање на Совет за реформа на јавна ...
сите 124 | | | веќе видена

Сè погласно се зборува за потребата од ветинг на судиите и обвинителите за да може во државава да се спроведат суштински реформи во судството. Начелно сите се ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рамковски: Никогаш немав кажано на новинар да не прави некој прилог ВИДЕО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: