Стоп за експлоатација на децата питачи


2 копии
3 копии

Од неодамна во Охрид започна со работа проектот „Подобрување на квалитетот и пристапноста на здравствената заштита и социјалните услуги во пограничните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Овде се гледа веднаш дека затаија институциите во овој случај, мислам дека не е постапено по стандардите како што треба. Прво, каде исчезнал метил акрилатот ...
сите 230 | | | веќе видена

Владата предводена од Зоран Заев и МОН не се грижат за учениците затоа што веќе трет месец нема учебници, а искинатите учебници не успеаја да ги заменат со ...
сите 163 | | | веќе видена

Делегација од владини функционери денеска изврши увид во работите на системот за наводнување на земјоделско земјиште во полошкиот регион и оцени дека работите ...
сите 105 | | | веќе видена

Уставниот суд на Боливија го призна решението вториот потпретседател на Сенатот, опозициската сенаторка Жанин Анес да ја преземе функцијата привремен ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоп за експлоатација на децата питачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: